Skip to main content

O pracowni

Opublikowano: 29 grudzień 2023Odsłony: 2792

Pracownia ,,Glinianka” to „miejsce szczególne” dla sztuki, która potrzebna jest w naszym sercu, umyśle, czasie i...w przestrzeni. My kształtujemy sztukę, a ona kształtuje nas.

Uczestnikami naszych zajęć, prowadzonych indywidualnie i w grupach zorganizowanych, są osoby w wieku od 5 do 86 lat, o różnych profesjach i zainteresowaniach. To właśnie Oni tworzą Pracownię. Realizują swoje twórcze projekty, pasje, spełniają marzenia, niekiedy dopiero tutaj odkrywają talent plastyczny. Przez formy i kolory pokazują siebie, manifestują swoją wolność, celebrują chwile, kiedy mogą robić to, co najbardziej lubią.

Kiedy otwieraliśmy Pracownię 25 kwietnia 2006r,  zakładaliśmy, że będzie ona miejscem, w którym można rozwijać fantazję i kreatywność, korzystając z nowych technologii w dziedzinie działań twórczych. Czy to nam się udało? Chyba tak. Pracownia jest przestrzenna, dobrze wyposażona. Spotykają się tu stali bywalcy, całe rodziny zafascynowane rzemiosłem i wciąż dochodzą nowi uczestnicy. Zawiązują się tu przyjaźnie.

Pracownia jest wielokrotnym laureatem konkursów plastycznych - stołecznych i ogólnopolskich. Braliśmy udział w wystawach, festynach , organizowaliśmy konkursy kultywujące tradycje świąt Bożego Narodzenia i świąt Wielkanocnych. Prace wykonane z przyjaznej człowiekowi gliny, a także w trudnej technice, jaką jest witraż, są z roku na rok ciekawsze, zaskakują kolorem i kształtem, inspirują do dalszych eksperymentów z wyobraźnią.

Trzeba było wielu lat i wielu wspaniałych ludzi, żeby zamierzenia „projektu Pracownia” wcielić w życie i stworzyć miejsce do rozwoju umiejętności artystycznych, fantazji i spontaniczności – miejsce, do którego chętnie się wraca.

Do zobaczenia w Pracowni Ceramiki i Witrażu ''Glinianka”.

Stół z witrażem pawia na stojaku i wyrobami z ceramiki
Sprawdź kalendarz wydarzeń w naszym ośrodku

Nasze dane

Pracownia "Glinianka"
ul. Astronautów 17, (budynek Szkoły Podstawowej nr 227- wejście od strony placu zabaw)
02-154 Warszawa
tel: 695 640 909
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Kontak możliwy jest w czasie prowadzonych zajęć, w celu uzystania więcej informacji zapraszamy do sekcji "Zajęcia".