INFORMUJEMY:

Od 2 stycznia 2018 roku wprowadzony został nowy system zapisów na zajęcia.

W dniach 5,6,7, 15 i 16 marca odwołane są wszystkie zajęcia w Domu Kultury ,,Włochy" z uwagi na odbywające się w tych dniach przesłuchania w ramach XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

Prosimy o terminowe dokonywanie opłat za zajęcia, do 10 dnia każdego miesiąca z góry, za dany miesiąc oraz o niedokonywanie przedpłat za zajęcia za kilka miesięcy naprzód.

"Agnieszka i nie tylko"- to piosenki Agnieszki Osieckiej poukładane w prostą narrację koncertową, która składa się z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz kilku piosenek autorstwa Jana Jakuba Należytego ( autora tekstów, piosenkarza, dramaturga jako 18 letni chłopak wygrał Opolskie debiuty) Zarówno teksty Osieckiej jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna, ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast "kręci się" wokół relacji damsko-męskich.

Aktorzy teatru Tup Tup zapraszają dzieci do magicznego świata, gdzie wszelkie marzenia mają szansę się ziścić. Do świata, gdzie każdy może zostać piękną królewną lub dzielnym rycerzem. Wspólnie będziemy szukać szczęścia i umiaru i dowiemy się, że nie zawsze trzeba chcieć więcej, czasem warto cieszyć się tym, co się ma. W spektaklu występują aktorzy oraz lalki, pojawią się piosenki na żywo, a także pokaz żonglerski.

Polska jest krajem niezwykłym, który poznawać można bez końca. Podczas pokazu wyruszymy z Tarnowa z romskim Taborem Pamięci, z chasydami w dniu 21 adar spotkamy się u grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku, weźmiemy udział w prawosławnej mszy na zamarzniętym Bugu i święcie Spasa na świętej Górze Grabarce. Spotkamy Turki Wielkanocne w Dolinie Sanu, weźmiemy udział w Misterium Męki Pańskiej zaś w Lany Poniedziałek wraz z konną procesją na Opolszczyźnie wyruszymy w wiosenny objazd pól...

Spektakl "Na pełnym morzu" wg Sławomira Mrożka to kolejna adaptacja tego wielkiego dramaturga w Teatrze Hybrydy UW w 5. rocznicę jego śmierci. Tym razem Teatr Hybrydy UW wziął na warsztat tekst z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, który jak większość sztuk Mistrza Mrożka, nie zestarzał się i wciąż niesie uniwersalny przekaz treści, metafor i symboli....

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ceramiczne w Pracowni Lepianka dnia 7 kwietnia br. Pobyt w pracowni w ramach warsztatów trwa dwie godziny (pomiędzy godz. 9.00-14.00), koszt warsztatów to 40 zł od rodziny do 4 osób, każda następna osoba 5 zł. 

Zwierzenia bezrobotnego aktora 2. Indianie atakują, dzikie pościgi konne, sceny batalistyczne, realizm życia i śmierci. I to w 8D. To wszystko czego nie zobaczycie w kolejnej części Zwierzeń bezrobotnego aktora. Tak naprawdę to też jeden aktor będzie i te sceny batalistyczne to chyba sam zagra. Ale uparł się. Co takiemu zrobisz? Zwolnisz go? Jak nie ma z czego. I tak bezrobotny. A, konia żadnego też nie będzie, ale pościg będzie. Za życiem. Za szczęściem. Za miłością.

„Mój teatr” to moje życie. To ja szczera, chaotyczna, przymglona jęczydusza. Mój teatr to także muzyczna historia kobiety, która idzie za marzeniami, a te niosą ze sobą różne konsekwencje. Wychowana pośród lasów i otwartych przestrzeni, chce być wolna, prawdziwa i uważna. Podobno w trakcie koncertu można przeżyć coś na nowo, uśmiechnąć się do siebie, a nawet zapłakać. Zapraszam wszystkich zmęczonych i szczęśliwych, zakłopotanych i poukładanych. Zabieram was w podróż do mojego świata, do mojego teatru, z którego wychodzi się ciałem, a duszą ciągle wraca.

Dom Kultury „Włochy” to miejsce otwarte dla mieszkańców. Chcemy wspierać działania lokalne, inicjatywy oddolne i integrować sąsiadów.   Jesteśmy gotowi udostępnić pomieszczenia mieszkańcom Dzielnicy Włochy, którzy chcą robić coś dla innych. Sale udostępniamy nieodpłatnie, wyłącznie na działania niekomercyjne m.in. warsztaty, spotkania, koła zainteresowań.