Zajęcia teatralno - filmowe dla nastolatków 11-13 lat.

Dzieci mają naturalną skłonność do imitowania świata, który je otacza. Uwielbiają także tworzyć niezwykłe, fantastyczne historie. Bazując na tych umiejętnościach, poprzez zabawy i techniki aktorskie można rozwijać ich zdolności psychofizyczne. Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci  nauczą się współdziałania w grupie, pobudzą fantazję i twórcze myślenie, a także uzyskają większą samodzielność i pewność siebie. Będą także miały możliwość na własnej skórze poznać pracę aktora: ćwiczyć dykcję, koncentrację, rytmikę, koordynację i pamięć. Poznają podstawy ruchu scenicznego, stworzą rolę i nauczą się radzić sobie z tremą – a to wszystko poprzez zabawę. Zwieńczeniem tej pracy będzie występ przed publicznością i zagranie stworzonego na zajęciach spektaklu. Dodatkowo, aby urozmaicić zajęcia, dzieci będą miały okazję spróbować swych sił przed kamerą. Ich sceny będą nagrywane a pod koniec roku otrzymają pamiątkowy filmik ze swoich występów.

piątki  godz. 17.15 - 18.45

Instruktorzy: Izabela i Sebastian Stafeccy

Informacje: tel.601-092-442

Opłata:
100 zł/m-c  (1x tyg. 90min.)

Zapisy na zajęcia tylko przez stronę strefazajec.pl - kliknij


Prowadzący - Izabela i Sebastian Stafeccy o zajęciach teatralnych:

Od najmłodszych lat szkolnych dzieci czeka wiele wyzwań. Przepytywanie pod tablicą, recytacja wierszy na galach i apelach szkolnych, przygotowywanie prezentacji i omawianie ich na forum klasy, w końcu prezentacja maturalna, egzaminy ustne na studiach, potem rozmowy kwalifikacyjne o pracę. Bardzo ważne jest zatem kształtowanie już od najmłodszych lat pewności siebie, umiejętności komunikacyjnych i  prezentacji własnej osoby.
Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie tych umiejętności, jak praktyczne ich ćwiczenie na zajęciach aktorskich. Poznając warsztat i techniki aktorskie, młodzi ludzie uczą się panować nad głosem, radzić sobie z tremą i stresem towarzyszącym publicznym wystąpieniom, kształtują prawidłową dykcję i technikę mowy. Biorąc udział w aktorskich improwizacjach rozwijają wyobraźnię, kreatywność i uczą się radzić sobie w każdej sytuacji.

Początkowym etapem zajęć teatralnych jest zintegrowanie grupy i nauczenie jej członków współdziałania i pracy w zespole, zdolności niezbędnych w późniejszym życiu zawodowym i społecznym. Duże znaczenie dla aktora ma także nabycie i ćwiczenie umiejętności koncentracji, która przydaje się nie tylko na scenie, ale także podczas szkolnych lekcji. Jedną z największych wartości, jakie przynoszą zabawy i ćwiczenia aktorskie, jest pozbycie się kompleksów, nabranie pewności siebie,  a także dystansu do samego siebie, bo jak się świetnie nie bawić i nie śmiać z samego siebie, kiedy w czasie ćwiczeń gra się psa, leniwca albo fretkę...