Wspólnie odkryjmy wspaniały świat sztuki. Mamy okazję, zarówno dzieci, jak i dorośli, przekonać się, iż malowanie i rysowanie jest naprawdę proste i pełne radości. Przez różnorodność ćwiczeń uczestnicy poznają wiele technik posługiwania się np. węglem, sangwiną, ołówkiem, farbami.
Swoboda w wyborze narzędzi sprawi, że poprzez własną ekspresję identyfikujemy się z wyrażanymi treściami i kompozycją.

Zajęcia kreatywnej plastyki z elementami sensoryki dla dzieci w wieku 2 – 5 lat.
Celem zajęć jest tworzenie kreatywnych prac artystycznych, przy wykorzystaniu zmysłów, w szczególności: wzroku, dotyku, czy węchu. Ponadto SensoMisie przyczyniają się do rozwoju motoryki małej, doskonalenia prawidłowego chwytu pisarskiego poprzez trening ruchów i sprawności palców, służą rozwijaniu wyobraźni, własnej inwencji, pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.

Z kolorowych nitek powstają ręcznie tkane obrazy wg  własnych pomysłów i projektów, jak również inspirowane dziełami  mistrzów malarstwa. Każda tkanina jest unikatowa.

Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest  dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje  podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety.

W naszej pracowni dzieci oswajają się ze sztuką  bawiąc się. Zapewniamy  swobodę wypowiedzi i zaspokajamy naturalna  potrzebę działania  i odkrywania własnych możliwości twórczych.