Stowarzyszenie Scena 96 zaprasza do Parku im. Marka Kotańskiego w każdą niedzielę od 8 do 22 lipca na spektakle teatralne dla rodzin. W przypadku niepogody godzina spektaklu zostanie przesunięta. W przypadku gwałtownej burzy spektakl nie odbędzie się. Przedstawienia dla widza od 5 lat. Wstęp wolny!
8 lipca o godz. 16.00 - "O! Królewna!"
15 lipca o godz. 16.00 - "Bajka Samograjka"
22 lipca o godz. 16.00 - "Cmok. Smok"

"O! Królewna!"

To familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości królewny i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać. W pięknej, malarskiej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki, aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji i proponują widzom różne jej zakończenia.

Spektakl trwa około 45 min.

"Bajka Samograjka"

Spektakl powstał na motywach znanej wszystkim historii Czerwonego Kapturka. Spektakl nawiązuje do najlepszych tradycji przedstawień teatru lalek poprzez oprawę scenograficzną. Scenografia wykonana wg projektów Jana Zielińskiego (znanego plastyka łódzkiego) składa się z barwnych i funkcjonalnych dekoracji oraz wielu (ok. 15) kukiełek w bardzo ładnych kostiumach. Aktorzy posługują się licznymi rekwizytami i instrumentami perkusyjnymi. Całość oprawiona muzycznie - muzyka ilustracyjna i liczne, wesołe i dowcipne piosenki.

Czas trwania 50 minut.

"Cmok. Smok"

Spektakl to autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na odbiorcę dużo starszego. Maciej Dużyński, autor scenariusza opowiada: "Celowo zrezygnowaliśmy z Krakowa, Wawelu i Kraka. Smok wawelski jakoś już się opatrzył i osłuchał. Przestaliśmy zwracać uwagę na to o czym to jest. A naszym zdaniem to historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Wracamy do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane."

Spektakl trwa około 45 min.

Źródło: Stowarzyszenie Scena 96