Z uwagi na odbywające się w Okęckiej Sali Widowiskowej przesłuchania XVII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA oraz Koncerty Galowe zostają odwołane zajęcia: -> czytaj więcej

Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA powstał z myślą o popularyzacji działań artystycznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, muzycznej i tanecznej, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy na program kabaretowy pt. "U Rodziny" - Piosenki z Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu wyjątkowej Szczęśliwej "60". W programie również fragmenty " U Grubego Joska - czyli Bal na Gnojnej" oraz "Warszawski Dzień - CZYLI SOCREAL NA WESOŁO".

Zapraszamy na wystawę z cyklu GALERIA START – Szczerbak „Świt”. Wystawa potrwa do końca marca.

Trzech znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz kontrabasista jazzowy Piotr Rodowicz, stworzyło przepiękny projekt zatytułowany "CHOPIN NA STRUNACH".

Był raz sobie mały domek. Jak w serialu oczywiście. Mały domek no i komin, pewnie taki widzieliście…Zapraszamy na kolejny spektakl dla dzieci z cyklu Bajkowe Niedziele pt. "Co w brzuchu piszczy" w wykonaniu Teatru Kuffer. To spektakl familijny, w zabawny sposób dotykający ważnych problemów akceptacji i tolerancji. Historia dla małych i dużych.

"Historie śmiechem pisane" to kolejny program zielonogórskiego Kabaretu Ciach, pełen różnorodnych tematów i niesamowitej energii. Po jego obejrzeniu, dowiesz się jaki nawóz jest najlepszy do sałaty, o czym marzą mężczyźni przed wyjściem do pracy, jak widzą nas niemowlęta i co królowa Elżbieta II nosi w torebce. Bilety już w sprzedaży!

Zapraszamy na Koncert "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy. Koncert "Dziwny jest ten świat" to hołd dla tych artystów, którzy odeszli zdecydowanie za wcześnie. Uczniowie chcą w ten sposób wrócić do ich twórczości, przypomnieć ją, okazać szacunek.

Zapraszamy na koncert oparty na melodiach ludowych w całkowicie nowych i ciekawych aranżacjach. Będzie można z nami nie tylko pośpiewać znane piosenki ludowe, ale również odkryć ich nowe, często zaskakujące brzmienie. Zespół instrumentalny złożony z wyjątkowo uzdolnionych i twórczych muzyków wraz z żeńskim zespołem wokalnym przypomni Państwu piosenki z dzieciństwa śpiewane przez nasze babcie i dziadków, natomiast autorskie aranżacje muzyczne ukażą ich całkowicie nową odsłonę.

Głównymi celami festiwalu są: animacja artystyczna dzieci i młodzieży, edukacja kulturalna, promowanie amatorskich talentów artystycznych, tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości zaprezentowania własnej twórczości, konfrontacja dorobku artystycznego grup prezentujących poszczególne placówki, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą.