10 listopada 2019 w godzinach 10.00-14.00
Niedzielne godziny dla rodziny

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramicznej ADA.
Pobyt w pracowni w ramach warsztatów trwa dwie godziny (pomiędzy godz. 10.00-12.00 lub 12.00-14.00), koszt warsztatów to 40 zł od rodziny do 4 osób, każda następna osoba 5 zł.


Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety.
Przygotowanie gliny, jej formowanie, zdobienie i wypalanie przybliża wiedzę na temat kultury, sztuki, estetyki, wyczucia bryły, rysunku i malarstwa.
Wokół pracowni gromadzą się różne grupy: dzieci, młodzież, dorośli. Wszyscy mogą spotkać się przy wspólnej pracy, mają możliwość bezpośrednich kontaktów, wzajemnego poznawania się i zrozumienia. Pracownia to miejsce szczególne. Tu można realizować artystyczne projekty i ciekawie spędzić czas wolny. Może nie każdy uczestnik pracowni stanie się artystą, ale na pewno stanie się osobą bardziej wrażliwą na piękno.

Instruktor: Małgorzata Kosko

Zapisy na NGDL na www.strefazajec.pl