W dniach 1 - 5 maja br Dom Kultury będzie nieczynny.

W związku z planowanym strajkiem w oświacie – Dom Kultury Włochy zaprasza dzieci na zajęcia.
Harmonogram zajęć dostępny jest pod poniższym linkiem:

http://edukacja.um.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/informacje-dla-rodzicow-w-zwiazku-z-planowanym-strajkiem/21512-bezplatna-oferta
 
Zajęcia są BEZPŁATNE. Ilość miejsc ograniczona. Nie prowadzimy zapisów.
Dzieci mogą przychodzić wyłącznie z opiekunami.
 

Zapraszamy na kolejną Ceramiczną Sobotę w Domu Kultury ,,Włochy" dnia 11 maja br. Pracownia czynna jest w godzinach 10.00-14.00. Pobyt w ramach Ceramicznej Soboty trwa 120 min. Koszt 40zł/rodzina do 4 osób, każda następna osoba 5 zł.

Do otwartej dla mieszkańców przestrzeni miniMALu ---> https://dkwlochy.pl/index.php/minimal
zgłosili się  Kasia i Darek - pasjonaci Tanga Argentyńskiego.

Zapragnęli podzielić się swoją pasją, opowiedzieć o swojej przygodzie z tangiem, nauczyć chętne pary pierwszych tangowych kroków.
W marcu odbyły się już 2 spotkania, a w kwietniu zapraszamy na kolejne: 12 i 26.04  piątki g. 19.30 - 21.30

Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę.

Pięciotygodniowa podróż wzdłuż wzburzonego Pacyfiku, od kanadyjskiej Vancouver Island po amerykański Oregon. Wędrowaliśmy po ośnieżonych graniach Gór Kaskadowych w rejonie Mt. Baker i czterotysięcznego Mt. Rainier. Biwakowaliśmy w zielonych dolinach górskich parków narodowych Kanady. Wspinaliśmy się na wulkany w Crater Lake i pod górą św. Heleny. Zaskoczyły nas swym urokiem bezkresne przestrzenie Montany, Alberty i Kolumbii Brytyjskiej. Zauroczyły nieziemskim kolorem gejzery w Yellowstone. Widzieliśmy wiele dzikich zwierząt – karibu, górskie kozły, świstaki. Lecz największe wrażenie zrobiło na nas spotkanie „oko w oko” z baribalami.
Ania, Iga, Jaś i Marcin zapraszają na amerykańską przygodę!

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają na wydarzenie: Włochowska Wielka Moc
niedziela 28 kwietnia, godz. 14.00-17.00 przy Pałacyku Koelichenów w Parku Kombatantów

Czym jest zbrodnia? Czy jesteśmy w stanie wskazać jej logiczne przyczyny? Czy zemsta może być aktem sprawiedliwym?
Po raz pierwszy zaprezentujemy spektakl poszerzony o dwa nowe epizody, w których bohaterowie balansują na granicy sprawiedliwości i zbrodni.
Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charles Aznavour’a przenoszą widzów w świat niepowtarzalnej atmosfery artystycznego Paryża. Koncert ten to prezentacja najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej.

4 czerwca - tego dnia w 1989 roku przeprowadzono pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne jako rezultat słynnych obrad Okrągłego Stołu. Władze komunistyczne pozwoliły opozycji na obsadzenie części miejsc w Sejmie i Senacie, i w tym celu zorganizowano pierwsze od ponad 40 lat demokratyczne wybory. Rocznicę tego wydarzenia uczcimy Festiwalem Wolności i Solidarności, w którym udział wziąć może każdy mieszkaniec Włoch. Gorąco zapraszamy do prezentacji swojego talentu na scenie lub na płótnie – każda forma będzie powitana z radością.